Новинка на порталі Дія.Цифрова освіта: три Рамки цифрових компетентностей, які стосуються підприємців, держслужбовців і освітян

Рамка цифрової компетентності — це спеціальний інструмент

для покращення рівня цифрової компетентності громадян України, для допомоги щодо створення держполітики та планування навчальних ініціатив, які спрямовані на збільшення рівня діджитал-грамотності та застосування на практиці сервісів IT конкретними цільовими сегментами суспільства.

На сайті “Дія.Цифрова освіта” ці три Рамки цифрових компетентностей виглядають так:

  1. Рамка цифрових компетентностей для підприємців
  2. Рамка цифрових компетентностей для держслужбовців
  3. Рамка цифрової компетентності педагогічних і науково-педагогічних працівників

Детальніше ознайомитися з цими Рамками компетентностей можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/korysni-posylannya 

Рамка цифрової компетентності підприємців

Цифрові компетентністі для підприємців — це спроможність підприємця створювати бізнес-ідеї, а також вести діяльність його підприємства, застосувуючи сучасні цифрові засоби, ресурси, тобто використовуючи усі можливості digital-світу. Ця рамка створена для допомги підприємцям щодо визначення рівня цифрової грамотності. Програма покаже прогалини у тих знаннях, які потрібно буде вдосконалити, а також покаже ідеї трансформацій бізнес-процесів за допомогою цифрових технологій.

___ 

Рамка охоплює 4 сфери цифрових компетентностей, які містять 20 компетентностей і 3 рівні володіння. 

Рамка цифрових компетентностей для держслужбовців. Рамка призначена для всіх осіб, що працюють у державному управлінні, незалежно від категорії, освіти, віку, здібностей або набутих навичок. 

Рамка надає загальне уявлення щодо знань, навичок та компетентностей, пов’язаних із використанням цифрових технологій у процесі державного управління:

  • пошуку та роботи з інформацією, пов’язаною з виконанням професійних обов’язків;
  • безпечного використання електронних послуг в інтернеті;
  • правильне розуміння таких понять, як загальнодоступна інформація, принципи класифікації інформації за рівнем доступу, правила авторизації, зберігання та захисту особистих даних, електронний підпис, е-урядування, правила застосування е-послуг тощо.

Рамка охоплює 5 сфер цифрових компетентностей, які містять 20 компетентностей та 6 рівнів володіння. 

Рамка цифрової компетентності педагогічних і науково-педагогічних працівників. Це інструмент для створення освітніх стандартів, розробки освітніх програм провайдерами освітніх послуг, і тих, хто здійснює підготовку майбутніх вчителів, і тих, хто підвищує кваліфікацію вчителів, що працюють, а також для самоосвіти педагогічних і науково-педагогічних працівників. 

Рамка охоплює 5 сфер цифрових компетентностей, які містять 22 компетентності та 5 рівнів володіння. 

Новинка на порталі Дія.Цифрова освіта: три Рамки цифрових компетентностей, які стосуються підприємців, держслужбовців і освітян
Догори